Увага! Каналізація – не сміттєпровід!!!

Останнім часом каналізаційні мережі Славути стали значно більше засмічуватися твердими побутовими відходами. Щоденно зі стічними водами у каналізаційну мережу потраплять десятки кілограм сміття, що значно ускладнює роботу мережі: труб, колекторів, обладнання, персоналу каналізаційно-насосних станцій та очисних споруд. Затори каналізації, через різного виду сміття, дійшли вже до крайнього ступеня – для  їх ліквідації потрібна спецтехніка. Нерідко для ліквідації затору може бути витрачено більше чотирьох годин роботи аварійної бригади та спеціальної техніки…

Все це відбувається тому, що окремі мешканці міста часто використовують унітаз в якості смітника. Необхідно  пам`ятати, що міська каналізаційна система не розрахована на утилізацію побутового сміття, тому категорично забороняється викидати в унітаз та раковіни:

залишки їжі: кістки від риби та м`яса, залишки жиру, зіпсовані овочі та фрукти, огризки, кісточки від вишні та інших плодів, шкірку від кавунів та динь тощо;
засоби особистої гігієни, підгузки;
чайну та кавову заварку;
ганчірки, мочалки, губки для миття посуду;
поліетиленові пакети, залишки від упаковки продуктів;
жувальні гумки, зубну нитку, пластир тощо;
використаний наповнювач від котячого туалету;
мертвих акваріумних рибок, пацюків, хом`ячків тощо;
предмети з пластику, скла, металу;
будівельне сміття.

Через затори каналізації може статися вилив нечистот на поверхню, зупинка частини мережі та інші неприємні речі. Миттєво усунути, ці рукотворні несправності, аварійні бригади не можуть.

Пам’ятаймо, що тільки свідоме ставлення до проблем експлуатації каналізаційних мереж, правильне користування системами водопостачання та водовідведення — це запорука стабільної роботи підприємства, добробуту жителів міста та збереження чистого довкілля!