Знову підвищенні ціни на електричну енергію…

Неприємним подарунком до Нового року стало підвищення цін на енергоносії для комунальних підприємств: здорожчання газу більш, ніж на 11%, електроенергії – на 30%.

Така тарифна політика негативно позначиться на їхній фінансовій діяльності та змушує їх переглядати тарифи на комунальні послуги.

Так, електрична енергія є однією із основних складових тарифу на водопостачання та водовідведення та складає більше 26%. А тому розмір тарифу на водопостачання та водовідведення напряму залежить від її зростання.

До 01 грудня 2020 р. ціна постачальника ТОВ «Хмельницькенергозбут» становила 2,85 грн/кВт, з 01 грудня 2020р. – 3,29 грн., з 01 січня 2021 р. зростає до 3,65 грн (на 22,8% більше, ніж до грудня).

Однак, закупівля електричної енергії у 2021 році для міськводоканалу – це досить довгий і клопіткий процес (подача пропозицій, період перекваліфікації, оскарження). Для підприємства це відбувається у вигляді відкритих торгів з публікацією англійською мовою.

КП «Славутське УВКГ» зробило це ще 03 грудня 2020р., заявивши планову ціну 3,50 грн/кВт, що на 6,4% більше попередньої ціни.

Оскільки плановий аукціон відбудеться 06 лютого 2021 року, на цей період підприємство автоматично змушене буде перейти на постачальника «останньої надії». За даними офіційного сайту постачальника «останньої надії», ціна для АТ «Хмельницькобленерго» з січня становитиме 4,46 грн. /кВт (а це на 35,6% більше грудневої ціни). Для міськводоканалу ця ціна обернеться у 234 тис. в місяць, або 2 808 тис. грн. в рік.

Крім того, з 01 січня зростають мінімальна заробітна плата (на 20%) та прожитковий мінімум (на 3,3%). Це також позначиться на тарифі на водопостачання та водовідведення, адже зарплата та соціальні відрахування у ньому складають близько 60%.

Відтак, на підприємстві прораховують, яким буде тариф, проте поки не стане зрозумілим за якою ціною куплятимуть на ринку електроенергію, остаточного варіанта не мають.